STRONY W TECHNOLOGII AMP

AMP Przyśpiesz stronę i wyniki w Google!


Projektowanie stron w technologii AMP pozwala użytkownikom mobilnego Internetu na niemalże błyskawiczne przeglądanie stron www nawet w przypadku wolnych sieci. Twórcą tego pomysłu jest gigant z Mountain View – Google. Technologia ta skierowana jest przede wszystkim dla stron statycznych bez CMS, jednak istnieją już sposoby na połączenie tych dwóch technologii w jedną całość.


Strona w AMP ma jednak pewne ograniczenia, priorytetem tutaj jest prędkość ładowania się strony, a co za tym idzie ograniczenie niektórych modnych elementów tj. animacje wykorzystujących język programowania JavaScript. Strony wykorzystujące technologię AMP powinny być proste, przejrzyste, schludne zawierające tylko najważniejsze informacje, które chcemy przekazać użytkownikowi.


Symbolem technologii AMP jest ikonka kółka z piorunem w środku. Korzystając z przeglądarki Google na urządzeniach mobilnych, coraz częściej możemy natknąć się na znaczek kółka z piorunem w środku. Informuje on nas o tym że strona dostosowana jest pod kątem technologii AMP wydaną przez firmę Mountain View. Takie wyniki wyszukiwania przyciągają większą uwagę oraz są częściej klikane przez osoby które znają tą technologię.bezpłatna wycena strony

IDENTYFIKACJA AMP - SPECJALNE OZNACZENIE

Przyspieszone strony mobilne w AMP

Accelerated Mobile Pages Project (AMP)

Dla każdego kto ma zamiar umieszczać dużą ilość tekstów na stronie i jest to dla niego priorytetem, powinien zainteresować się tą technologią. Jak wskazują statystyki oraz opinie od właścicieli stron wykonanych w AMP, wykonanie stron w tej technologii ma duży wpływ na pozycjonowanie i poprawę jej w wynikach wyszukiwania Google. Serdecznie zapraszamy jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem do kontaktu z nami.


Na życzenie klienta możemy zainstalować certyfikat SSL (Certyfikat klucza publicznego). Ma on za zadanie zwiększyć wiarygodność witryny oraz bezpieczeństwa informacji przesyłanych ze strony dzieki szyfrowaniu danych. Wpływa on również na lepsze pozycjonowanie strony internetowej. Znakiem rozpoznawczym zainstalowanego certyfikatu SSL jest znak zamkniętej kłódki obok adresu strony.


Realizacje stron

Zalety strony w technologii AMP


  • Szybkie ładowanie strony także w przypadku wolnych sieci
  • Większy komfort przeglądania strony dzięki szybkości
  • Większa ilość konwersji dzięki szybszej pracy strony
  • Strony dobrze wyglądające na urządzeniach mobilnych
  • Wpływ na podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania
  • Zwiększona zauważalność w wynikach wyszukiwania
  • Możliwość implementacji edycji treści strony CMSSTRONY W TECHNOLOGI
AMP + CMS + SSL


Wady jakie niesie ze sobą technologia AMP


Tak jak wszystko ma swoje wady, tak również AMP je posiada w postaci ograniczeń wprowadzenia tej technologii do wszystkich rodzajów strony. Poniżej wymieniliśmy kilka z nich które można napotkać przy jej wdrażaniu.


1. Ograniczenia języka JavaScript

Podczas wejścia na stronę wiele zbędnych funkcji JavaScript zostaje pobranych i wykonywanych wcale nie potrzebnych do prawidłowego działania witryny na urządzeniach mobilnych. Twórcy projektu AMP mocno ograniczyli w tym aspekcie użycie skryptów. JavaScript i jego funkcje dostarczone są z biblioteki AMP JS co oznacza iż dołączenie zewnętrznych bibliotek, a tym samym tworzenie własnego kodu jest niedozwolone. Stwarza to już na samym początku brak możliwości implementacji aplikacji internetowych oraz dużych serwisów. Modernizacja oraz modyfikacja istniejących już serwisów i stron również powoduje zbyt wiele problemów oraz zbyt dużą ilość czasu i pieniędzy jaką trzeba by było na to przeznaczyć.


2. Kompatybilność z przeglądarkami internetowymi

Kwestia kompatybilności ze starszymi przeglądarkami na urządzeniach mobilnych jest dość sporna. Przykładowo użytkownicy Windows Phone stosujący przeglądarkę Internet Explorer 11 nie będą mogli skorzystać z tej technologii.


3. Koszt implementacji AMP do CMS

W tym przypadku nie do końca zaliczyć możemy wadę jaką jest wyższy koszt wdrożenia AMP do systemu zarządzania treścią CMS. Chodź komplikacji przy tym jest sporo więcej, a niżeli przy wdrażaniu tradycyjnej strony www to udało nam się osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w tej dziedzinie. Mianowicie opracowaliśmy spójny projekt wykorzystujący elementy Bootstrapa łącznie z implementacją do CMS WordPress. Dzięki temu strony wyglądają dobrze zarówno na urządzeniach mobilnych jak i komputerach stacjonarnych bez potrzeby tworzenia dwóch oddzielnych szablonów oraz posiadają system edycji treści. Tak więc koszt jest nie wiele wyższy, a czasami zrównuje się z ceną standardowej, tradycyjnej strony internetowej.
Aktualności z naszego bloga