BLOG

KATEGORIA:  

Bezdyskusyjne korzyści dzięki technologii RWD

Data wpisu: 2018-07 -14 | Autor wpisu: administrator

Responsywne strony internetowe RWD

Responsywne strony internetowe RWD


Czy wiesz że już prawie 50% wejść na niektóre strony generują smart-fony? Ewolucja urządzeń mobilnych tj. smart-fony, tablety, laptopy, telewizory, a dziś już nawet okulary sprawia iż niemalże koniecznością stał się sposób projektowania strony internetowych w technologii Responsive Web Design (RWD), stron które niezależnie z jakiego urządzenia zostaną wyświetlone dostosują się do niego wizualnie.


Strona w technologii RWD pozwala nam na wygodne przeglądanie informacji, oferty handlowej firm, bez konieczności powiększania tekstu. Elementy strony tj. zdjęcia, przyciski, grafika i co najważniejsze tekst dostosowuje się w taki sposób aby ułatwić nam do maximum korzystanie ze strony z urządzeń mobilnych.


Na pewno zdarzyło wam się wypełniać formularze na różnych stronach, klikać w linki oraz inne elementy z waszych smartfonów lub tabletów i na pewno przyznacie iż korzystanie ze stron bez tej technologii było uciążliwe. Zaprojektowanie strony responsywnej ma za zadanie sprawić, ażeby wspomniane powyżej czynności stały się jak najprostsze; poprzez odpowiednie ułożenie formularzy, powiększenie elementów, linków, przycisków w sposób taki żeby nie było konieczności celowania w nie rysikiem lub ciągłego powiększenia obrazu.


Wzrost mobilnych odwiedzin przekładający się na wzrost klientów.

Urządzenia mobilne są obecnie najważniejszymi urządzeniami dla wielu ludzi na całym świecie dzięki którym mamy możliwość do przeglądania interesujących nas informacji gdziekolwiek się znajdujemy. Z najnowszego raportu Mobile Advertising Forecasts opublikowanego przez agencję mediową Zenith wynika, iż w 2017 udział mobilnych urządzeń w konsumpcji Internetu wyniósł 75%, raport obejmuje dane z 60 krajowych rynków w tym także z Polski.


W Polsce 1/3 konsumpcji Internetu odbywa się na urządzeniach mobilnych. Jeśli mamy wygrać walkę już dziś zainwestuj w technologię RWD i wyprzedź konkurencję zanim ona wyprzedzi Ciebie!


7 głównych zalet wykorzystania RWD w stronach internetowych

W zasadzie standard RWD czyli inaczej mówiąc responsywna lub mobilna strona internetowa to już standard i praktycznie nie zdarza się już projektowanie strony niezgodnej z tym standardem. Wpływ na to ma tak jak już wspomniałem wcześniej, znaczny wzrost użytkowników mobilnych ale i również wymogi i standardy Google, które są już jednym z podstawowych warunków oceny strony, co z kolei przekłada się na widoczność w wynikach wyszukiwania. RWD jest już nie tylko niezbędnym elementem poprawnej indeksacji strony w wynikach ale również „puzlem” w niemałej układance na jakie składa się całe SEO. Stosunkowo nowym projektem z którym wystartowało Google są już responsywne strony internetowe AMP o którym więcej w następnym moim artykule na który już teraz gorąco zapraszamy.


1. Twoja strona, a mobilny klient

Stanowią najszybciej rozwijającą się grupę odwiedzających strony internetowe. Klient po wejściu na stronę ze smart-fonu mający problem z poruszaniem się po niej bez technologii RWD na pewno poszuka przyjaźniejszej strony i trafi do konkurencji.


2. Łatwość poruszania się po serwisie

Intuicyjne funkcjonowanie oraz logiczne ułożenie elementów tj.: linki, przyciski, galerie, formularze itp. na stronie internetowej umożliwiają wygodę poruszania się po serwisie.


3. Nie pozwól wyprzedzić się konkurencji

Nie każda firma posiada jeszcze stronę w technologii RWD dlatego zrób to jak najszybciej zanim klient trafi do Twojej konkurencji. Prościej jest od razu pozyskać klienta niż później starać się go przekonać do współpracy z nami.


4. Przyjazna obsługa strony łatwiejsza w zapamiętaniu

Strona po której z łatwością i wygodą przychodzi nam poruszanie się po niej z pewnością zostanie zapamiętana na przyszłość. Jeśli nie złapiesz klienta od razu, to z dużym prawdopodobieństwem trafi do Ciebie ponownie.


5. Wyższa pozycja w wynikach Google

Google najpopularniejsza i bezkonkurencyjna wyszukiwarka stron internetowych nie stoi w miejscu, jej algorytmy zmieniają się systematycznie. Strona wykonana w wersji mobilnej RWD wzrasta w wynikach wyszukiwania. Google wręcz stosuje próbę wymuszenia i modernizacji przestarzałych wersji serwisów.


6. Większa ilość odwiedzin i konwersacji

Bez wątpienia ilość odwiedzin, a co za tym idzie konwersacji z mobilnej strony www znacząco wzrośnie. Przemawiają za tym statystyki które świadczą o bardzo szybkim wzroście użytkowników Internetu z urządzeń mobilnych.


7. Postrzeganie Twojej firmy jako nowoczesnej i przyjaznej klientowi

Jak powiadają „klient nasz Pan”, w dzisiejszych czasach firmy prześcigają się w pomysłach jak mile zaskoczyć klienta ułatwiając do maximum korzystanie z naszych usług itp.. Poprzez wygodę użytkowania i kontaktu z nami inwestycja w RWD na pewno nam się opłaci!

Czy strona działa prawidłowo na urządzeniach mobilnych? możemy to sprawdzić za pomocą jednego z wielu narzędzi Google, test optymalizacji mobilnej.UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ: